Ezilmiş ve haksızlığa uğramış milletlere örnek ve ilham kaynağı olmuş İstiklal Savaşımızın son aşaması olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi, yeni kurulacak Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştırmış, egemenliğine sonuna kadar sahip çıkan milletimizin aydınlık bir gelecek hedefiyle yoluna devam edeceğini tüm dünyaya duyurmuştur.

Bağımsızlığın “uğruna ölmesini bilenlerin” hakkı olduğunu vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin bağımsızlığının her alanda sağlanması gerektiğine yönelik güçlü inancı ve gerek savaşta gerekse barışta sergilediği üstün cesaretiyle ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.

“MİLLETİMİZİN VE KIBRIS TÜRKÜ’NÜN DOĞU AKDENİZ’DEKİ HAKLARINI DA KORUMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Haksızlığın, istikrarsızlığın, güç savaşlarının ve insani trajedilerin arttığı bir dönemde milletimiz adil, aydınlık, müreffeh ve barış içinde muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir geleceğe doğru ilerlemeye devam edecektir.

Bu kararlı yolculuğumuzda, milletimizin ve Kıbrıs Türk’ünün Doğu Akdeniz’deki haklarını da korumayı sürdüreceğiz.

Zafer Bayramı’nın 99.yılında başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman askerlerimizi bir kez daha minnetle anıyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”