Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Anlamlı İş Birliği
img

Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında, 9 Ağustos 2010 tarihinde imzalanan “Ormancılık Alanında Yardım ve İş birliği Protokolü” kapsamında uzun yıllardır yakın ve çok boyutlu bir iş birliği yürütülmektedir.  

Protokol kapsamında son olarak T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından KKTC Orman Dairesi’ne enerji ihtiyacını kendi karşılayan 4 adet mobil yangın gözetleme kamerası ve 2 adet mobil güneş panelli güç birimi hibe edildi. Hibe edilen teçhizat bugün KKTC Orman Dairesi Müdürlüğünde düzenlenen törenle Büyükelçimiz Sayın Ali Murat Başçeri tarafından, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu’na teslim edildi.

Büyükelçimiz törendeki konuşmasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Cumhurbaşkanı Yardımcımızın riyasetinde, KKTC’deki kardeşlerimizin ve burada yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına cevap verebilmek için hayatın her alanında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” sözleri ile yapılan iş birliğinin önemini vurguladı.

Haberlere Dönmek İçin Tıklayınız