Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu Şantiyesine Ziyaret Gerçekleştirildi
img

Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği (KEİ) Ofisi Koordinatörü Ömer Cihan, Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

29.04.2021 tarihinde gerçekleştirilen ziyarete KEİ Ofisi'den Uzman Müşavir Bülent Koçak, T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü Koordinatörü Aykut Mutlu, KKTC Karayolları yetkilileri ile müteahhit firma yetkilileri de eşlik etti.

Ziyarette; trafik güvenliği ve konforunun geliştirilmesi ve Gazimağusa-Güzelyurt, Gazimağusa-Girne, Güzeyurt-Gazimağusa, Girne-Gazimağusa istikametlerindeki trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla 2013 yılında inşasına başlanan projenin son aşamasına ilişkin yetkililerden yolun son durumu hakkında teknik detaylar alındı.

Yapılan açıklamada projenin, 2020 yılında kamulaştırma sorunları çözülen parsellerde toprak işleri ve sanat yapıları çalışmalarının tamamlandığı, üstyapı çalışmalarına devam edildiği, projenin 2021 yılı içerisinde bitirilmesinin planlandığı aktarıldı.

Ziyarette ayrıca, Karayolları alanında 2021 yılının önemli projelerinden bir diğeri olan toplam 322 km’lik köy yolunun bakım, onarım ve yapımı ile ilgili olarak da bilgi verildi.

11 Şubat 2021 tarihinde T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasında imzalanan “Karayolu Master Planı 2021-2022 Uygulama Protokolü” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Nisan 2021 tarih ve 3926 sayılı kararla onaylanarak bugünkü tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

   

Haberlere Dönmek İçin Tıklayınız