II. KKTC KOBİ Zirvesi
img

Girişimci adaylarının özendirilmesi, yüreklendirilmesi, teşvik edilmesi ve gelişmelerine katkı sağlanmasını hedefiyle, T.C. Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği Ofisi ve Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Küçük ve Orta Boy İşletmeler Geliştirme Merkezi’nce (KOBİGEM) “II. KKTC KOBİ Zirvesi” düzenlendi. “KKTC'de Girişimcilik Ekosistemi" ana başlığıyla 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen zirveye, Büyükelçimiz Sayın Derya Kanbay’ın yanında, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Hasan Ali Çelik, KKTC Merkez Bankası Başkanı Mehmet Emin Özcan ve diğer üst düzey yetkililer, iş insanları ve Türkiye’den davetliler katıldı.

Lefkoşa’da Golden Tulip Otel’de yer alan II. KKTC KOBİ Zirvesi, yatırımcılar ve finans kuruluşları için enerjik, yeni, keşfedilmemiş fırsatlar sunarken; yerel yönetimler, sosyal liderler, üniversiteler, danışmanlar, özel fonlar için kendi kurumsal gelişimleri ve bölgesel gelişime umut vaat eden bir alanı bir araya getirmek amaçlanmıştır.

İki gün süren etkinliğin ilk gününde, I. Oturumda Girişimcilik ve Finansal desteklerinin Önemi, II. Oturumda İş fikrinin geliştirilmesi ve Kümelemenin Önemi ve III. Oturumda KOBİ’lerin ve Girişimciliğin Ekosisteminin Geliştirilmesi seminerleri verildi. Etkinliğin ikinci gününde ise, ilgili kurum ve kuruluşların katılımları ile KKTC’de Girişimcilik Ekosisteminin oluşturulması çalıştayı gerçekleştirildi.

Haberlere Dönmek İçin Tıklayınız