Girişimci Adayları Sertifikaları Takdim Edildi
img

2016 yılında, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı bünyesinde bulunan KOBİGEM önderliğinde ve TEB-Girişimcilik Merkezi ortaklığıyla “Girişimcilik Projesi” başlatılmıştır. Kei Ofisi tarafından finansmanı sağlanan bu proje ile başarılı ve sürdürülebilir işletmeler kurulabilmesini sağlamak, böylece girişimcilik ve istihdamı geliştirerek KKTC’nin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlaması ile kadın ve genç girişimciler ile Güzelyurt ve Karpaz gibi dezavantajlı bölgelere öncelik verilmesi hedeflenmiştir.

Bu kapsamda, 2016 yılında ilki gerçekleştirilen programla 41 projeye 3.000.000 TL, 2017 yılı programında ise toplamda 23 projeye 3.500.000 TL hibe desteği sağlanmıştır.

2018 yılında üçüncüsü sürdürülen programda 109 başvuru alınmış ve “Girişimcilik Eğitim Programı” kapsamında verilen eğitimlere katılım şartlarını yerine getiren 83 girişimci adayı sertifika almaya hak kazanmıştır.

83 girişimci adayına sertifikalarının takdim edildiği tören, bugün saat 12:00’da KKTC Kalkınma Bankası, Can İbrahimoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Törene, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Kurucu Ortağı Sayın Mehmet Ş. SANLI, KOBİGEM Direktörü Sayın Ebru Kaptan SERTOĞLU, TEB Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı, Kobi Bankacılığı ve Genel Müdür Vekili Sayın Turgut BOZ, KKTC Ekonomi ve Enerji Sanayi Bakanı Sayın Özdil NAMİ, KKTC Başbakanı Sayın Tufan ERHÜRMAN ve Büyükelçi Sayın Derya KANBAY’ın katılımı sağlamıştır.

Etkinlikte yaptığı konuşmada, Sayın Büyükelçimiz, “Güçlü devlet yaratma ruhu için çabalıyoruz. Bu proje de bunun ürünü” vurgusunu yapmıştır.

15-16-17 Ekim 2018 tarihinde komite sunumları gerçekleştirilecek ve sonrasında destek almaya hak kazananlar açıklanacaktır. 2018 yılı programı için 4.000.000 TL kaynak ayrılmıştır.

Haberlere Dönmek İçin Tıklayınız